Firmamız 1980 Yılında İstanbul Pendik’te Hacı Şaban Baştürk tarafından Özen İş Mermer olarak kurulmuştur. Şaban Usta Pendik Tavşan tepe mezarlığında birçok büyük işe imza atmıştır. Bu mezarlıkta yaptığı işlerle Pendik ve çevresinde sağlam usta olarak tanındı; Kullandığı Malzeme ve taşı tamamen kendi işlemesi ona çok şey kazandırdı. Yaklaşık 20 sene Pendik Tavşan tepe Mezarlığında devam eden şaban usta oğlu İbrahim Baştürk’ünde yanında çalışmaya başlamasıyla daha da fazla faaliyet göstermeye başladı. Dışarı mezarlıklarda da birçok iş yapan firmamız Pendik Tavşan tepe mezarlığının kapanmasıyla Tuzla Aydıntepe mezarlığında faaliyet göstermeye başladı.

Firmamız İnşaat Sektöründe ’de bir çok başarılı projelere imza atmıştır. Tuzla Orhanlı’daki atölyemizde birçok projeyi kendimiz işleyerek garanti beğenme ilkesiyle hayata geçirdik. Aydıntepe mezarlığında şaman ustanın diğer oğlu şaban Baştürk’ünde kadroya dahil olmasıyla faaliyet alanları daha da büyümüş, Şaban ustanın damadı olan Bayram T. Ahmetoğlunun’da kadroya gelmesiyle birlikte tam bir aile şirketi olmuştur.

Özen iş mermer Pendik Esen Yalı merkez olmak üzere; Aydıntepe, Orhanlı ve Şifa Mahallesinde, üç adet şubesi bulunmaktadır. İşimizi farklı bir boyuta taşımak için her gün kendimizi yenilemekteyiz.

Şuan Cnc makinalarımızda taşa yapacağımız işlemelerin kesinlikle sınırı yoktur. Bunu sizlere gösterebilmek adına web sitemiz kurulmuştur.

Hedefimiz: Sizlere Daha Sağlam, Kaliteli işler sunabilmektir. Şimdide Cnc usulü işleme tekniği ile mezar taşı, mezar deseni, mezar yapım işinde: mezar inşaatı, Camilere özel işleme tasarım yapılmaktadır.

Sizde Mezar Yaptırmak için, Bizimle iletişime geçiniz.

Baştürk Mermer Firması olarak mezar yapımı, mezar onarımı alanlarında sektörde ki diğer firmalara göre misyon, vizyon ve kalite politikası ile hareket ederek, istanbul il/ilçe ve köylerinde ki tüm mezarlıklar da çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz.

Firmamız;

  • Granit mezar modelleri
  • Mermer mezar modelleri
  • Mozaik mezar modelleri
  • Mezar baş taşı modelleri
  • Mezar aksesuar çeşitleri

Mezar peyzaj ve çiçeklendirme hizmetleri ile geniş bir ürün kataloğuna sahip olmakla birlikte, müşterilerine uygun mezar fiyatlarını sunarak, müşterilerini en doğru şekilde bilgilendirme ve yönlendirmesi ile sevdiklerinize ait kabristanların her türlü yapımı, onarımı, yenilenmesi deneyimli ve tecrübeli personelimiz ile özenle yapabilmeyi arzu etmektedir.

Unutmamalıyız ki, Sevdiklerimize verebileceğimiz en güzel hediye sabır ve dualarımızdır…